Inspektorat łączności GK ZHP

Zawody Małego Powstańca już w najbliższy piątek – 30 września!

UDOSTĘPNIJ
/
246 0

Druhny i Druhowie,

Już w najbliższy piątek, 30 września,  w godzinach 17,00 – 19,00 ( LOC Time), odbędą się kolejne zawody „Małego Powstańca”. Zawody odbywają się w wigilie odsłonięcia Pomnika Małego Powstańca. Uroczyste odsłonięcie odbyło się 1 października 1983r. Warszawskie harcerki i harcerze zbierali pieniążki by powstał pomnik oddający hołd najmłodszym uczestnikom Powstania Warszawskiego. Pomnik został usytuowany na murach Warszawskiego Barbakanu, w pozostałościach baszty ósmej, przy ulicy Podwale tuż przy ulicy Jana Kilińskiego.

Co roku, 1 października, Warszawscy Harcerze składają kwiaty i zapalają znicze by uczcić pamięć najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego.

Pełny regulamin znajdziecie na stronie lacznosc.zhp.pl ->Zawody i dyplomy -> Zawody harcerskie -> Zawody Małego Powstańca lub na stronie logsp.pzk.org.pl w zakładce zawody – Zawody Małego Powstańca.

Do usłyszenia w zawodach!

Czuwaj!