Zawody Bitwa Warszawska 1920 – sobota 15 sierpnia !!

Już za parę godziny kolejna tura zawodów Bitwa Warszawska 1920r. Pełny regulamin znajdziecie po niżej:

REGULAMIN OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW ŁĄCZNOŚCI

100 lat Bitwy Warszawskiej„

Nazwa zawodów: „ 100 lat Bitwy Warszawskiej 1920”

Cel zawodów: uczczenie 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej 15 sierpnia 1920 r.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Krótkofalowców Ziemi Wołomińskiej oraz Warszawski Oddział Terenowy PZK w Warszawie

Patronat:

• Starosta Powiatu Wołomińskiego Pan Adam Lubiak
  • Burmistrz Radzymina Pan Krzysztof Chaciński
  • Burmistrz Wołomina Pani Elżbieta Radwan
  • Burmistrz Zielonki Pan Kamil Michał Iwandowski

Uczestnicy: polskie amatorskie stacje nadawcze i nasłuchowe.

Termin: 15 sierpnia 2020 roku od godz. 17:00 do godz. 19:00 czasu lokalnego. Obowiązuje 5 minut QRT przed i po zawodach.

Pasmo: 80 m ( w segmentach przeznaczonych do pracy w zawodach).

Emisje: CW i SSB.

Wywołanie: na CW – „CQ BW”, na SSB – „Wywołanie w zawodach: 100 lat Bitwy Warszawskiej.

Raporty: RS(T) + numer kolejny łączności (od 001). Stacje SP5 podają RS(T) + litery BW.

Punktacja:

• QSO na CW – 2 pkt.,
  • QSO na SSB – 1 pkt.
  • QSO ze stacjami organizatorów: SN100BW oraz SP5WWL – 10 pkt. niezależnie od emisji
  • QSO ze stacjami SP5 – daje dodatkowo 1 punkt niezależnie od emisji

Wynik końcowy: suma uzyskanych punktów za poprawnie przeprowadzone łączności.

Kategorie:

A – Stacje indywidualne CW

B – Stacje klubowe na CW

C – Stacje indywidualne SSB

D – Stacje klubowe SSB

E – Stacje SP5 – CW

F – Stacje SP5 – SSB

G – Stacje nasłuchowe

Uwaga: Uczestnik zawodów może być sklasyfikowany tylko w jednej kategorii.

Nasłuchowcy: Za prawidłowy nasłuch uważa się odbiór znaków obu korespondentów, raportów i grup kontrolnych. Punktacja jak dla nadawców.

Dzienniki: W formie pliku Cabrillo jako załącznik do e-maila. W temacie e-maila należy podać jedynie znak wywoławczy.

Zaleca się stosować program logujący Marka SP7DQR, dostępny na stronie http://www.sp7dqr.pl/zawody.php

Elektroniczne dzienniki zawodów należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23 sierpnia 2020 r. adres: [email protected]

Ostateczne wyniki zawodów zostaną opublikowane na stronach internetowych organizatorów www.wotpzk.org.pl oraz www.sp5wwl.pl.

Dzienniki przesłane po terminie, w innych formatach niż określa regulamin nie będą klasyfikowane.

Nagrody: za zajęcie I miejsca w każdej kategorii – puchar oraz dyplom, za II i III miejsce – dyplom. Dyplomy i puchary zostaną wręczone we wrześniu 2020 r. na uroczystości w Urzędzie Miasta Wołomina, (ul. Ogrodowa 4, 05-200 Wołomin). Dokładna data zostanie podana w terminie późniejszym.

Komisja zawodów

Wołomin, 6.02.2020 r.