Inspektorat łączności GK ZHP

IOTA – JOTI już w ten weekend!

UDOSTĘPNIJ
/
425 0

Druhny i Druhowie,

Już w najbliższy weekend 14-16 X 2022, odbędą się kolejne spotkania skautowe w Internecie ( IOTA ) oraz JOTA ( spotkania eterowe). W tym czasie skautowe stacje z całego świata, będą aktywne w eterze. Jest to czasami jedyny czas na zrobienie QSO ze stacjami skautowymi z różnych części świata. Niestety w tym samym czasie ( 15-16 X 2022), a dokładnie od 15,00 w sobotę do 14,59 w niedzielę odbywają się 24 godzinne zawody „Worked All Germany”(WAG Contest).  Organizator wskazał zakres częstotliwości, w zakresie których, będą się dobywały łączności ( regulamin: link), więc jest szansa że jednak będziemy słyszalni.

Zapraszamy do aktywności stacje Harcerskich Klubów Łączności, harcerzy i instruktorów radioamatorów. Proponujemy by Polskie stacje harcerskie były aktywne w sobotę w godzinach 9,00 – 23,59 w pasmach 80 i 40m ( 3,5 i 7 MHz). Stacje indywidualne harcerskie i Harcerskich Klubów Łączności będą również dostępne na kanale DMR 260947.

Możecie się zalogować – zarejestrować na stronie IOTA-JOTI i odbierać informacje dotyczące aktywności w spotkaniach skautowych. Znajdziecie tam również szczegóły dotyczące zasad komunikacji radiowej oraz wiele innych ciekawych informacji. Na mapie znajdziecie informacje dotyczące różnych aktywności skautów w czasie IOTA-JOTI:

Harcerze s Sieradza z SP7ZCN potwierdzili swoja aktywność w tym czasie. Myślę że kolejne HKŁ’y dołączą do zabawy.

Do usłyszenia w IOTA-JOTI 2022!

Czuwaj!