Inspektorat łączności GK ZHP

Ustawa Prawo Telekomunikacji Elektronicznej – konsultacje społeczne

UDOSTĘPNIJ
/
315 0

Druhny i Druhowie,

Miło mi jest poinformować iż dzięki staraniom  Inspektoratu Łączności GK ZHP i przy wsparciu wielu życzliwych osób, udało nam się dziś tj. czwartek 27 sierpnia 2020r., przesłać do Ministerstwa Cyfryzacji uwagi dotyczące zmian w Ustawie o Prawie Telekomunikacji Elektronicznej. Dokument podpisany przez Druhnę Naczelnik Hm. Annę Nowosad, wraz z listem przewodnim oraz Naszymi uwagami i propozycjami, został dziś wysłany w postaci elektronicznej na adres poczty e-mail ministerstwa. Zawarte w niej spostrzeżenia i uwagi mogą mieć wpływ na pracę nie tylko Harcerskich Klubów Łączności, ale też każdej drużyny i każdego z harcerzy używających częstotliwości służbowych ZHP – zarówno poszczególnych Chorągwi jak i  GK ZHP. Wskazaliśmy  również min.: potrzebę przeprowadzania egzaminów na licencję radiooperatorką przez organizacje zajmujących się łącznością amatorską. W gronie członków Inspektoratu, szukaliśmy zapisów, które mogą wpływać na działanie nie tylko radioamatorów ale Nas – harcerzy.

Liczymy iż po ich zakończeniu ( do 29 sierpnia 2020r.), będziemy mogli przedyskutować wspólnie z Ministerstwem i pozostałymi organizacjami biorącymi udział w konsultacjach zakres proponowanych zmian oraz ich uzasadnienie.

Będziemy starali się na bieżąco informować o postępach w pracach i rozmowach.

Czuwaj!