Inspektorat łączności GK ZHP

Spotkanie środowisk łączności Chorągwi Wielkopolskiej ZHP

UDOSTĘPNIJ
/
1.12K 0

Druhny i Druhowie,

W dniach 3 i 4 sierpnia br., w uroczej miejscowości Nekielka, nie opodal Nekli, odbyło się spotkanie harcerek, harcerzy i instruktorów środowisk łączności Chorągwi Wielkopolskiej ZHP. Znany jest nam szczególnie klub łączności z Poznańskiej Wildy – SP3ZAC, który co roku organizuje zawody Dnia Myśli Braterskiej.

Gościnnie podjął Nas gospodarz ośrodka, Dh hm. Zdzisław Pawlak SP3DDP, zachwalając okolicę, spokój, las i gościnę dla wszystkich chętnych. Przy ognisku spotkali się przedstawiciele Harcerskich Klubów Łączności: SP3ZAT – gospodarze, SP3ZAC w osobie szefa klubu pwd. Bogdana Cierpka, SP3ZHP rodzinnie w osobach Agnieszki, Kasi SQ3K i Piotra SQ3JPV, 32 Poznańską Drużynę Harcerską Łączności „Czarne Stopy” i jednocześnie reprezentantów klubu SP3KPH, czyli Justyny, Weroniki SQ3WXI, Marty SQ3KPI, Krzysztofa oraz wielu przyjaciół, którzy w sobotnie wieczór przybyli na spotkanie.

Łowy na lisa: od lewej:Kasia, Agnieszka; z prawej: Krzysztof

Czas mijał szybko, nie tylko na rozmowy i to również via radio – no bo jak by to było że krótkofalowcy bez anten na spotkaniu, ale na „łowach na lisa” z użyciem nadajników własnej produkcji, czy też „gitarzeniu” przy ognisku.

Radiostacja w pełnej gotowości.

Udało się nie tylko porozmawiać o sprawach środowisk łączności ale też i spędzić miło i rodzinnie czas. A to ważne, bo coraz go mniej w co dziennej bieganinie.

Czy ktoś wie co Oni grają?

Do zobaczenia przy następnym ognisku

Czuwaj!