Sięgaj do gwiazd – pamięci Mikołaja Kopernika

Druhy i Druhowie,

Harcerski Klub Łączności SP2ZCI „Emiter” jak co roku zaprasza do udziału w zawodach poświęconych osobie Mikołaja Kopernika, wielkiego Polskiego astronoma. Zawody odbędą się w dniu 20 lutego 2021r. w godzinach 7,00 – 8,59 UTC ( 8,00 – 9,59 LOC TIME ). Szczegóły i pełny regulamin po niżej:

Regulamin ogólnopolskich zawodów krótkofalarskich

SIĘGAJ DO GWIAZD 2021

1. Organizator: Harcerski Klub Łączności SP2ZCI „Emiter”

2. Cel: Upamiętnienie rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika w środowisku krótkofalowców Polski i Europy. Zapoznanie kolegów krótkofalowców z dokonaniami M. Kopernika w różnych dziedzinach życia i jego działalności. Podniesienie na wyższy poziom umiejętności operatorskich harcerzy.

3. Pasmo: 3,5 MHz , emisje CW i SSB (zgodnie z „Band Planem”);

4. Uczestnicy: operatorzy stacji amatorskich nadawczych i nasłuchowych.

5. Termin: 3 sobota lutego każdego roku w godzinach 07.00÷08:59 UTC. W roku 2021–20lutego.

6. Wywołanie w zawodach: „test SP” na CW i ”Wywołanie w zawodach SDG” na SSB.

7. Raporty:

• RS(T) + :numer kolejny QSO + skrót „H” –stacje indywidualne instruktorów i harcerzy np. 59(9)001H;
  • RS(T) + numer kolejny QSO + skrót „Z” –stacje klubowe harcerskie np. 59(9)001Z;
  • RS(T) + numer kolejny QSO –pozostałe stacje np. 59(9)001.

8. Punktacja:

• stacje indywidualne i klubowe harcerskie przydzielają w zawodach po:4 pkt. na CW  i 3 pkt. na SSB;
  • stacje indywidualne i klubowe przydzielają w zawodach po:2 pkt. na CW 1 pkt. na SSB;

9. Klasyfikacja:

• A –stacje indywidualne,
  • B –stacje klubowe,
  • C –stacje nasłuchowe;
  • D –stacje indywidualne harcerskie;
  • E –stacje klubowe harcerskie;
  • CHECKLOG

10. Rozliczenie zawodów – rozliczenie zawodów do 30 kwietnia w roku przeprowadzenia zawodów.

11. Uwagi:

• obowiązuje 5 min. QRT przed i po zawodach;
  • łączności różnymi emisjami nie zalicza się;
  • łączności ze stacjami, które nie przyślą logów będą brane pod uwagę w przypadku przeprowadzenia minimum 10 QSO!
  • QSO nie będzie również zaliczone obu korespondentom w razie stwierdzenia:
    • źle odebranego znaku;
    • niezgodności w grupach kontrolnych;
    • braku potwierdzenia w logu korespondenta;
    • różnicy czasu przekraczającej 5 min.

Ostateczna interpretacja regulaminu konkursu należy do organizatora.

12. Nagrody:

• Wyróżnienia:
    • za miejsca od 1-3 dyplomy i w miarę możliwości organizatora zawodów puchary;
    • wszyscy uczestnicy zawodów otrzymują Certyfikat Udziału w wersji elektronicznej.

13. Dzienniki: Logi za zawody należy przesłać w pliku Cabrillo do 10 marca 2021r., na e-mail: [email protected] lub [email protected].

14. Komisja sędziowska zawodów:

• Witek SP2JBJ –przewodniczący,
  • Bogdan SP2JNV -członek komisji,
  • Bartosz SP2BMO – członek komisji.