Inspektorat łączności GK ZHP

Bitwa Warszawska 1920

UDOSTĘPNIJ
/
280 0

Druhny i Druhowie,

Już dziś, 15 sierpnia, odbędą się zawody upamiętniające zwycięską bitwę, określaną w annałach historii Polski jako „Bitwa Warszawska”. Inną znaną nazwą jest „Cud nad Wisłą”. Po raz pierwszy, oficjalnie,  użył tego sformowania Wincenty Witos.  Bitwa zdecydowała nie tylko o zachowaniu niepodległości Rzeczypospolitej, ale też zatrzymała ekspansję Armii Czerwonej na zachód i próby wprowadzenia komunizmu na terenie ówczesnej Europy.  W tym roku obchodzimy 99 rocznice tego historycznego wydarzenia.

Zawody będą miały dwie tury:17,00 – 18,59 ( LOC time ) SSB/CW, oraz część cyfrową – DIGI – 19,00 – 20,00 ( LOC time ). Szczegóły znajdziecie na stronie logsp:                                                                                                                                 SSB/CW:  https://logsp.pzk.org.pl/index.php?page=contest&id=618                                                                                                                                       oraz DIGI: https://logsp.pzk.org.pl/index.php?page=contest&id=619

Do usłyszenia w zawodach!

Czuwaj!