Inspektorat łączności GK ZHP

Rajd Granica Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

UDOSTĘPNIJ
/
881 0

Druhny i Druhowie,

Rajd Granica organizowany przez Chorągiew Dolnośląską ZHP, odbywa się co rocznie od wielu lat.  W tym roku oprócz ciekawych wędrówek po terenie dolnego śląska, swoje miasteczko wystawiają harcerscy specjalnościowcy. Wśród  nich Harcerski Klub Łączności Chorągwi Dolnośląskiej – SP6ZHP „Radioaktywni”. Druhny i Druhowie we współpracy z klubem PZK SP6ZWR, planują w piątek 18 września, około godziny 17,00 – 18,30 ( zależnie od panujących warunków ), wysłać balon z nadajnikiem APRS. Częstotliwość pracy APRS to 432.500 MHz a SSTV 144,500 MHz. Do odbioru SSTV wystarczy radio i smartfon z aplikacją ROBOT36 ( link do pobrania: https://play.google.com/store/apps/details?id=xdsopl.robot36&hl=pl). Balon będzie startował ze Szklarskiej Poręby.

Link do strony rajdu

SP6ZHP będzie również obecny na pasmach KF. Będzie to kolejna okazja do zrobienia łączności z Druhami z Wrocławia. W imieniu SP6ZHP – zapraszamy do śledzenia lotu balonu i do nawiązywania QSO.

Czuwaj!