LOK odebrał BŚP

W samo południe w dniu 20 grudnia 2022r., w siedzibie Zarządu Głównego Ligi Obrony Kraju w Warszawie przy ul. Chocimskiej, nastąpiło uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Światło przynieśli harcerki i harcerze z Hufca Nisko z Chorągwi Podkarpackiej ZHP: Dh Maja i Dh Jakub w asyście Szefa Inspektoratu Łączności GK ZHP Dh hm Piotra Stanisławskiego. W imieniu LOK światło odbierał Pan Prezes płk (r) Jerzy Jan Salamucha.

Podczas spotkania, rozmawialiśmy o współpracy pomiędzy organizacjami, wspieraniem wspólnych inicjatyw. Wymienialiśmy uwagi dotyczące przepisów i zasad funkcjonowania organizacji i stowarzyszeń w zmieniających się przepisach prawnych. Szczególną uwagę zwracaliśmy na ofertę kierowaną dla dzieci i młodzieży, zachęcaniem ich do aktywności fizycznej i znalezienia ciekawego hobby.