Inspektorat łączności GK ZHP

Konkurs Dyplomowy – „Czy pamiętasz o D-Day?”

UDOSTĘPNIJ
/
362 0

Harcerski Klub Łączności z Poznańskiej „Wildy” – SP3ZAC, zaprasza serdecznie do uczestnictwa w akcji dyplomowej związanej z kolejną rocznicą „D-Day” – czyli lądowania aliantów w Normandji ( akcja „Neptun”) znaną pod nazwą „Overlord”. A oto szczegóły:

Koleżanki i Koledzy krótkofalowcy, Harcerski Klub Łączności „Wilda” SP3ZAC z Poznania, wraz z 100 Poznańską Drużyną Harcerzy, i Grupą Rekonstrukcji Historycznej GRH 44/100, chcą zaprosić Was do udziału w konkursie krótkofalarskim organizowanym z okazji 75 rocznicy kilku wydarzeń historycznych. Podobnie jak w 2014 roku, proponujemy Wam  udział w konkursie, będącym połączeniem spotkań na falach eteru wraz z przypomnieniem niektórych faktów z okresu II Wojny Światowej. Sprawdźmy jakie wiadomości z historii pozostały w zakamarkach naszej pamięci? Daty, miejsca bitew, wydarzenia, nazwiska dowódców – co pamiętamy? Operatorzy z klubu SP3ZAC wraz z drużyną 100 P.D.H. i grupą rekonstrukcji historycznej G.R.H 44/100, będą mieć możliwość wziąć udział w uroczystościach upamiętniających 75 rocznicę lądowania aliantów w Normandii. W wyzwalaniu Francji brali udział również żołnierze1Dywizji Pancernej pod dowództwem gen. Stanisława Maczka. Dbajmy wspólnie o naszą znajomość historii tworzonej przez uczestników tamtych wydarzeń. Proponujemy „zapolować” na sygnał radiowy ze stacji SP3ZAC kilka razy w ciągu 5 miesięcy (od maja do września). Może również uda się Wam przeprowadzić łączność z naszymi operatorami przemierzającymi bitewne szlaki? O wszystkim będziemy Was informować na stronie internetowej naszego Klubu. Osoby, które zechcą wraz z nami zająć się historią sprzed 75-ciu lat, spełnią warunki konkursu i rozwiążą konkursową zagadkę, zostaną nagrodzone okolicznościowy Dyplomem. Karty QSL też będą „specjalne”.

Aby zapoznać się z bliższymi szczegółami tego konkursu dyplomowego prosimy zaglądać na stronę internetową Klubu H.K.Ł. „WILDA”  – www.sp3zac.pl , gdzie niebawem dostępny będzie jego regulamin.

Organizatorami akcji są wspólnie: HKŁ „WILDA”, 100 Poznańska Drużyna Harcerzy im. Gen. St. Maczka oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej GRH 44/100.

         Zapraszamy do udziału!

                                                                                       Operatorzy stacji SP3ZAC

A i My będziemy starali się na bierząco przekazywać informacje o aktywności Druhów z SP3ZAC.

Czuwaj!