Jamboree 2027 w Polsce !!!

Światowe Jamboree 2027 w Polsce na Wyspie Sobieszewskiej!

Światowa Konferencja WOSM uznała, że Związek Harcerstwa Polskiego będzie organizatorem Światowego Zlotu Skautów w 2027 roku. To wtedy do Gdańska, przybędzie 50.000 skautek i skautów z całego świata.

Mottem Jamboree 2027 jest “Bravely” – Odważnie. Nie lada odwagi wymagało podjęcie decyzji o tym, by starać się  o organizację Jamboree w Polsce oraz by przekonać do tego pomysłu innych.
Organizacja przez ZHP Jamboree w 2027 roku jest zwieńczeniem niemal dwudziestoletnich starań wielu ludzi: począwszy od pomysłodawcy – Dh. harcmistrza Rafała Bednarczyka – który przekonał Polskę i świat, że ZHP jest w stanie zorganizować tak ogromne przedsięwzięcie, poprzez ekipy “Be the spark”, “Act green” oraz “Patrol 2027”, który przygotował i zaprezentował polską kandydaturę do organizacji Jamboree 2027!

Przygotowanie i przeprowadzenie takiej potężnej imprezy jest nie lada wyzwaniem. To wyzwanie również dla specjalności harcerskich. Od ratowników – w tym również wodnych, przez harcerskich strażaków, łącznościowców, i niezliczone zastępy pozostałych specjalności. Możemy pokazać jak i czym zachęcamy młodzież do działania w ZHP.