Inspektorat łączności GK ZHP

Akcja Dyplomowa SP3ZHP

UDOSTĘPNIJ
/
399 0

Druhny i Druhowie,

Harcerki, harcerze i instruktorzy z Harcerskiego Klubu Łączności SP3ZHP, zorganizowali akcję dyplomową poświęconą historii Polski. Szczegóły znajdziecie po niżej w regulaminie dyplomu.

Czuwaj. No to nadszedł czas, że i my popełnimy akcję dyplomową. Przez następne kilka miesięcy planujemy odwiedzi 7 miejsc związanych granicą polsko-niemiecką w latach 1919-1939, położonych na terenie naszego powiatu i nie tylko. W czasie wyjazdów harcerze będą poznawać historię tych miejsc i jednocześnie prowadzić łączności radiowe, umożliwiając braci krótkofalarskiej zdobycie okolicznościowego dyplom. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
 

Regulamin akcji dyplomowej – „Gdzie my tam granice naszej Ojczyzny”

 
1. Dyplom wydawany jest przez Harcerski Klub Łączności SP3ZHP.
 
2. Celem wydania dyplomu jest upamiętnienie historii II Rzeczypospolitej poprzez prowadzenie łączności z 7 wybranych miejsc granicznych z okresu 1919 – 1939. Historyczna linia granicy znajdująca się na terenie powiatu wolsztyńskiego została ustanowiona w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. Do dnia dzisiejszego odnaleźć można ślady historii takie jak fundamenty posterunków Straży Granicznej zarówno
po stronie polskiej jak i po niemieckiej, budynki dawnych Urzędów Celnych czy szlabany i zapory graniczne. Wszystkie łączności w ramach akcji dyplomowej będą prowadzone z miejsc bezpośrednio związanych z funkcjonowaniem granicy II Rzeczypospolitej.
 
3. Dyplom zdobywać mogą nadawcy i nasłuchowcy.
 
4. W trakcie trwania akcji stacja klubowa pracować będzie pod znakiem SP3ZHP/3
z siedmiu lokalizacji. Warunkiem zdobycia dyplomu przez stacje polskie jest
przeprowadzenie łączności/nasłuchu ze stacją SP3ZHP/3 minimum z trzech miejsc.
 
5. Stacje zagraniczne: obowiązkowa łączność/nasłuch ze stacją SP3ZHP/3 minimum
z dwóch lokalizacji.
 
6. Dopuszczalne są wszystkie pasma i emisje wg „bandplanu”.
 
7. Zalicza się łączności/nasłuchy przeprowadzone od 1 sierpnia do 30 listopada 2022
roku.
 
8. Dla najaktywniejszych stacji przewidziane są nagrody.
 
9. Dyplom wydawany w w wersji elektronicznej jest bezpłatny.
 
10. Łączność ze stacją SP3ZHP/3 będzie również zaliczana do dyplomu „30 lat Rajdu
Granica” wydawanego przez HKŁ SP6ZHP z Wrocławia.
 
11. Zgłoszenia elektroniczne z zestawieniem przeprowadzonych łączności należy
przesłać na e-mail [email protected] papierowe – Hufiec ZHP Wolsztyn ul. Drzymały 2,
64-200 Wolsztyn, Polska, w terminie do 31 listopada 2022r
 
Zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej.
 
Czuwaj!