Akcja Dyplomowa SP3ZHP

Harcerki, harcerze i instruktorzy z Harcerskiego Klubu Łączności SP3ZHP, zorganizowali akcję dyplomową poświęconą historii Polski. Szczegóły znajdziecie po niżej w regulaminie dyplomu.

Czuwaj. No to nadszedł czas, że i my popełnimy akcję dyplomową. Przez następne kilka miesięcy planujemy odwiedzi 7 miejsc związanych granicą polsko-niemiecką w latach 1919-1939, położonych na terenie naszego powiatu i nie tylko. W czasie wyjazdów harcerze będą poznawać historię tych miejsc i jednocześnie prowadzić łączności radiowe, umożliwiając braci krótkofalarskiej zdobycie okolicznościowego dyplom. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Regulamin akcji dyplomowej – „Gdzie my tam granice naszej Ojczyzny”

1. Dyplom wydawany jest przez Harcerski Klub Łączności SP3ZHP.

2. Celem wydania dyplomu jest upamiętnienie historii II Rzeczypospolitej poprzez prowadzenie łączności z 7 wybranych miejsc granicznych z okresu 1919 – 1939. Historyczna linia granicy znajdująca się na terenie powiatu wolsztyńskiego została ustanowiona w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. Do dnia dzisiejszego odnaleźć można ślady historii takie jak fundamenty posterunków Straży Granicznej zarówno
po stronie polskiej jak i po niemieckiej, budynki dawnych Urzędów Celnych czy szlabany i zapory graniczne. Wszystkie łączności w ramach akcji dyplomowej będą prowadzone z miejsc bezpośrednio związanych z funkcjonowaniem granicy II Rzeczypospolitej.

3. Dyplom zdobywać mogą nadawcy i nasłuchowcy.

4. W trakcie trwania akcji stacja klubowa pracować będzie pod znakiem SP3ZHP/3
z siedmiu lokalizacji. Warunkiem zdobycia dyplomu przez stacje polskie jest
przeprowadzenie łączności/nasłuchu ze stacją SP3ZHP/3 minimum z trzech miejsc.

5. Stacje zagraniczne: obowiązkowa łączność/nasłuch ze stacją SP3ZHP/3 minimum
z dwóch lokalizacji.

6. Dopuszczalne są wszystkie pasma i emisje wg „bandplanu”.

7. Zalicza się łączności/nasłuchy przeprowadzone od 1 sierpnia do 30 listopada 2022
roku.

8. Dla najaktywniejszych stacji przewidziane są nagrody.

9. Dyplom wydawany w w wersji elektronicznej jest bezpłatny.

10. Łączność ze stacją SP3ZHP/3 będzie również zaliczana do dyplomu „30 lat Rajdu
Granica” wydawanego przez HKŁ SP6ZHP z Wrocławia.

11. Zgłoszenia elektroniczne z zestawieniem przeprowadzonych łączności należy
przesłać na e-mail [email protected] papierowe – Hufiec ZHP Wolsztyn ul. Drzymały 2,
64-200 Wolsztyn, Polska, w terminie do 31 listopada 2022r

Zapraszamy do udziału w akcji dyplomowej.