Inspektorat łączności GK ZHP

Akcja Dyplomowa SP3ZHP, SP3ZAT, 32 PSDH „Czarne Stopy”-SP3ZCS

UDOSTĘPNIJ
/
494 0

164 lata temu,  22 lutego 1857r., w Paddington koło Londynu przyszedł na świat Robert Baden – Powell, późniejszy Naczelny Skaut Świata, twórca metody pracy z młodymi chłopcami – skautami. Po dziś dzień, 22 luty jest uważany przez wszystkich skautów i harcerzy za Dzień Myśli Braterskiej. Harcerscy krótkofalowcy organizują w tym dniu zawody. A Druhny i Druhowie dodatkowo akcje dyplomową, do której serdecznie zapraszają. Szczegóły po niżej:

Czuwaj! Podobnie jak w zeszłym roku wspólnie z 32 PSDH Czarne Stopy SP3ZCS i HKŁ SP3ZAT organizujemy krótką, trzydniową akcję dyplomową z okazji Dnia Myśli Braterskiej a jednocześnie 164 rocznicy urodzin Roberta Baden-Powella. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.


Regulamin dyplomu „Dzień Myśli Braterskiej 2021”


22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (1857) i jego żony Olave Baden-Powell (1889). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 w Stanach Zjednoczonych. Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Harcerze łącznościowcy z Chorągwi Wielkopolskiej postanowili w tym roku przybliżyć braci krótkofalarskiej to skautowe święto wydając z tej okazji dyplom.
1. Organizatorami są Harcerskie Kluby Łączności SP3ZHP z Wolsztyna, SP3ZAT z Nekli oraz 32 Poznańska Specjalnościowa Drużyna Harcerska „Czarne Stopy” SP3ZCS
2. Patronat nad akcją objął Komendant Chorągwi Wielkopolskiej Związku Harcerstwa Polskiego hm. Tomasz Kujaczyński.
3. Współzawodnictwo dyplomowe będzie trwało od 21 do 23 lutego 2021 roku. Do dyplomu zalicza się wszystkie łączności przeprowadzone na pasmach HF, UHF i VHF – wszystkimi dostępnymi typami emisji radiowych.
4. Aktywatorami są wszystkie stacje Harcerskich Klubów Łączności ZHP i indywidualne stacje harcerzy.
5. Aby zyskać dyplom „DMB 2021” należy uzbierać minimum 164 pkt (w tym roku obchodzimy 164 rocznicę urodzin Roberta Baden-Powella) wg poniższego klucza:
a) stacje okolicznościowe organizatorów SN2021DMB, 3Z2021DMB, HF2021DMB – przynajmniej dwie są obowiązkowe do zaliczenia dyplomu – 40 pkt
b) stacje klubów harcerskich – 25 pkt.: 

SP0ZHP, SP1ZHP, SP1ZHB, SP1ZZW, SP2ZHP, SP2ZFT, SP2ZDZ, SP2ZCI, SP2ZCH, SP3ZHP, SP3ZAC, SP3ZCS, SP3ZBY, SP3ZAT, SP4ZHP, SP4ZHX, SP4ZHT, SP5ZHP, SP5ZIP, SP5ZHH, SP5ZHJ, SP5ZBA, SP6ZHP, SP7ZHP, SP7ZCN, SP7ZDS, SP7ZPT, SP8ZTG, SP8ZHY, SP8ZOC, SP9ZHP, SP9ZEW, SP9ZAK, SP9ZDG, SP9ZHC, SP9ZKN, SP9ZHR, SP9ZHK, SP9ZCJ, SP9ZPS, SP9ZHS, SP9ZBR, SP9ZCF plus znaki okolicznościowe tych stacji.


c) harcerskie stacje indywidualne – 10 pkt.
Do dyplomu są zaliczane łączności z tą samą stacją, na różnych pasmach i różnymi emisjami.
6. Zgłoszenia na dyplom należy przesłać na adres: [email protected] w terminie do 28 lutego 2021 roku. Dyplom wydawany będzie bezpłatnie tylko w wersji elektronicznej.
7. Wszystkie oficjalne informacje będą publikowane na stronie
www.lacznosc.zhp.pl, na fanpage`u łączność ZHP na FB i stronach organizatorów.
8. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora dyplomu, którego decyzje są ostateczne.