Zawody Dnia Myśli Braterskiej 2021 – już dziś !!!

Już dziś w godzinach 16,00 – 18,00 UTC ( 17,00 – 19,00 LOC Time ) odbędą się zawody Dnia Myśli Braterskiej 2021r. Zapraszamy do udziału w zawodach wszystkie stacje harcerskie – klubowe i indywidualne. pełny regulamin po niżej.

Regulamin zawodów krajowych

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

Zawody są organizowane w związku z przypadającą w dniu 22 lutego każdego roku rocznicą urodzin gen. Baden-Powella twórcy światowego skautingu.

ORGANIZATOR – Harcerski Klub Łączności „WILDA” SP3ZAC

WSPÓŁORGANIZATOR – Komenda Hufca ZHP Poznań-Wilda im.Jana Kasprowicza.

UCZESTNICY – Nadawcy indywidualni, stacje klubowe oraz nasłuchowcy.

TERMIN – 22 luty każdego roku od godz. 16:00 do 18:00 UTC .

PASMA – 3.5 MHz -SSB i CW -zgodnie z obowiązującym band planem. Niedopuszczalny jest udział w zawodach tego samego operatora pod dwoma różnymi znakami (np. indywidualnie i klubowo ). Dopuszczalny maksymalny limit mocy stacji w zawodach – 100 W.

KLASYFIKACJA –

• Grupa A- harcerskie stacje klubowe SSB i CW
  • Grupa B – harcerskie stacje indywidualne SSB i CW
  • Grupa C- inne stacje klubowe SSB i CW
  • Grupa D – stacje indywidualne SSB i CW
  • Grupa E – stacje indywidualne SSB
  • Grupa F – stacje indywidualne CW
  • Grupa G – nasłuchowcy

Uwaga – należy zadeklarować udział tylko w jednej z grup klasyfikacyjnych

PUNKTACJA –

• QSO z stacją harcerską klubową – 5 pkt.
  • QSO ze stacją indywidualną harcerzem – 3 pkt.
  • QSO na CW – pozostałe stacje- 2 pkt.
  • QSO na SSB – pozostałe stacje – 1 pkt.

Nasłuchowców obowiązuje odebranie znaków i raportów obu korespondentów. Zaliczane są punkty dawane przez obie stacje. Jedna stacja może być wykazana w nasłuchach tylko dwa razy.Uwaga –Zaliczana jest łączność w przypadku zgodności wpisów w logach obu nadawców.

RAPORTY –

• RS(T) + numer kolejny łączności ( od 01 ) np. 59 01.
  • Stacje indywidualne – harcerze podają dodatkowo literę – H, np. 59 01 H.

MNOŻNIK – Mnożnikiem jest ilość zaliczonych stacji klubowych ZHP. Wynik końcowy to suma punktów za QSO x mnożnik.

DYPLOMY –

• Za zajęcie miejsca od 1 – 3 w każdej grupie klasyfikacyjnej.

DZIENNIKI – Przyjmowane będą wyłącznie logi w formacie elektronicznym / Cabrillo / .cbr przesłane w terminie 48 godzin na adres :[email protected]

UWAGA – W nagłówku pliku Cabrillo w pozycji Kategoria( CATEGORY ) należy umieścić oznaczenie jednoliterowe grupy klasyfikacyjnej w której startowaliśmy np. : CATEGORY : A. Przypominamy, że w temacie e-mail’a oraz w opisie pliku Cabrillo umieszczamy tylko znak wywoławczy bez nazwy zawodów np. : sp3xyz.cbr .

WYNIKI ZAWODÓW – Zostaną sprawdzone przez organizatorów w ciągu 1 miesiąca od ich zakończenia i opublikowane będą w prasie krótkofalarskiej oraz na stronach www.sp3zac.pl.www.facebook.pl/SP3ZAC/

Decyzje komisji są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.