Inspektorat łączności GK ZHP

Zawody w Hołdzie Uczestnikom Powstania Warszawskiego 1944

UDOSTĘPNIJ
/
257 0

Druhny i Druhowie,

1 sierpnia 2021r., odbędzie się kolejna tura poświęcona Uczestnikom Powstania Warszawskiego 1944. Uczestnikom, którzy zbrojnie wystąpili przeciwko najeźdźcy, okupując to nierzadko swoim życiem. Uczestnikom, którzy wspierali powstańców, tym czym mogli i tym co mieli. Cywile stawali się wsparciem dla walczących. Nie zapominamy o najmłodszych uczestnikach Powstania. Dzieci na swój sposób walczyły, przenosząc meldunki, działając w Poczcie Harcerskiej. Najmłodsi poświęcili największą ofiarę – of racę swojego dzieciństwa. Dziś, stając podczas godziny „W”, będziemy o nich pamiętać. Będziemy pamiętali o tych z Parasola, Zośki, Żywiciela, Kilińskiego czy Miotły i innych często bezimienny bohaterach.

  

Regulamin dostępny jest na stronie logsp.pzk.org.pl.

 

Do usłyszenia w zawodach!

Czuwaj!