Inspektorat łączności GK ZHP

Jesienne Łowy na Lisa w SP3ZHP

UDOSTĘPNIJ
/
219 0

Druhny i Druhowie,

2 października br, na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego, odbyły się już III Harcerskie Łowy na Lisa. Oprócz zuchów i harcerzy z Chorągwi Wielkopolskiej ZHP, stawili się również harcerze z Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. To kolejna edycja imprezy i charakterze specjalnościowym organizowanym przez Harcerki Klub Łączności SP3ZHP. Na starcie stanęło 14 ekip, które wytrwale szukały ukrytych nadajników.

 

Przez cały dzień, przy sprzyjających warunkach pogodowych, zespoły rywalizowały o miano najlepszych. Zuchy, które po raz pierwszy mogły się zmierzyć i poznać czym są Łowy na Lisa okazały się najwytrwalsze. Pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach zdobyły:

  • Kategoria zuchowa – 21 Gromada Zuchowa „Chatka Puchatka”,
  • Kategoria harcerska i starszo-harcerska – 13 leszczyńska Drużyna Harcerska,
  • Kategoria wędrowników – X Szczep Specjalnościowy „Desant” im Spadochroniarzy Cichociemnych,

W poszukiwaniach rudego zwierza, brały udział patrole z 21 DH „Gawra”, 9 DSH „Zachód”, 12 Harcerska Drużyna Pożarnicza „Żar”, Hufiec Babimojsko – Sulechowski, 32 PSDH Czarne Stopy i 5 DH im.

T. Kościuszki.

 

Imprezę wspomagał Wolsztyński Klub Krótkofalowców, który na stałe współpracuje z HKŁ SP3ZHP. A dzięki uprzejmości Nadleśnictwu Kościan a dokładnie panu Rafałowi Sobkowiakowi, lasy gościły zuchy i harcerzy, pokazując swoje uroki i tajemnice. Bo oprócz pięknych okoliczności przyrody szukały grzybów. I jak widać, z powodzeniem …

 

Ale że harcerz nie tylko lasem żyje ( nie licząc szyszkożerców ), dla każdego była ( tym razem nie wojskowa a harcerska ) grochówka.  Ważne że: gorąca, z kuchni polowej i dobrych rąk podana.

A na koniec, oczywiście zaproszenie na następną edycję łowów na rudego zwierza, a skoro ta była taka ciekawa, fajna i wspaniała – udział w następnej edycji – zapewniony.

Do zobaczenia za rok!

Czuwaj!