40 lat Poczty Harcerskiej nr 28 Wrocław „Szaniec” – HF40PH!

15 października będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Swoje 40-lecie będzie obchodziła Poczta Harcerska nr 28 Wrocław – „Szaniec” 📯.
Również w ten dzień od godziny 10.00 na terenie Klubu 4 Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu będą działały stoiska Poczty Polskiej i Poczty Harcerskiej, gdzie będzie można wysłać okolicznościowe karty pocztowe ze specjalnie przygotowanymi przez Pocztę Polską datownikami, które o godzinie 17.00 zostaną przewiezione przez Harcerską Pocztę Hulajnogową – Specjalną do Urzędu Pocztowego Wrocław 32 🛴.
Regulamin znajdziecie pod tym linkiem https://www.kzp.pl/index.php?artykul=nws-n80-n8059.
W tym samym czasie odbędzie się XXI Międzynarodowe Spotkanie Kolekcjonerów Skautowych oraz Ogólnopolski Zlot Postcrossing Wrocław 2022.
Będzie to dzień pełen wrażeń, spotkań osób o wspólnych zainteresowaniach oraz możliwości wymiany doświadczeń.

Dla upamiętnienia tego wydarzenia harcerki i harcerze z harcerskiego Klubu Łączności SP6ZHP, będą pracowali spod znaku HF40PH. Czas akcji od 1 do 30 października br. Stacja daje również punkty do Dyplomy Rajd Granica – literkę „F”.

Poczty Harcerskie są częścią technik i specjalności harcerskich, sięgającą w swej historii do początków skautingu i harcerstwa na ziemiach polskich. Większość z Nas ma w pamięci najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego, którzy jako pocztowcy, przenosili listy, informacje czy meldunki w walczącej Warszawie. Historia jest jednak o wiele bogatsza i ma już ponad 120 lat swojej historii. Zapraszam do odwidzenia stron poświęconej historii harcerstwa, w tym Poczt Harcerskich.

W imieniu organizatorów zapraszamy do zabawy i łączności ze stacją okolicznościową.