Zawody i harcerskie akcje dyplomowe luty 2023!

Jak co roku, luty jest okresem akcji dyplomowych, organizowanych przez Harcerskie Kluby Łączności. I w tym roku ta aktywność nie maleje. Ruszyła akcja dyplomowa organizowana przez Harcerskie Kluby Łączności Chorągwi Wielkopolskiej ZHP. Dyplom poświęcony jest postaciom: twórcy światowego skautingu, Sir Robertowi Baden-Powell’owi oraz jego małżonki Olave Badnen-Powell. Aby zdobyć dyplom, należy uzbierać 166 pkt, robiąc QSO ze stacjami organizatorów czyli: SP3ZAC, SP3ZBY, SP3ZAT, SP3ZHP, SP3ZCS, SP3ZBU – uzyskując 30 pkt za każde QSO ( obowiązkowo min 2 QSO), za każde QSO ze stacją Harcerskiego Klubu Łączności – 20 pkt.  a za każde QSO ze stacją harcerską indywidualną – 10 pkt. Szczegółowy regulamin po niżej:

Regulamin dyplomu „Dzień Myśli Braterskiej 2023”

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (1857) i jego żony Olave Baden-Powell (1889). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 w Stanach Zjednoczonych. Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Harcerze łącznościowcy z Chorągwi Wielkopolskiej postanowili , jak co roku przybliżyć braci krótkofalarskiej to skautowe święto wydając z tej okazji dyplom.

1. Organizatorem dyplomu jest Inspektorat Łączności Chorągwi Wielkopolskiej.
2. Patronat nad akcją objął Komendant Chorągwi Wielkopolskiej Związku Harcerstwa Polskiego –
hm. Maciej Siwiak.
3. Współzawodnictwo dyplomowe będzie trwało 20-26 lutego 2023 roku. Do dyplomu zalicza się wszystkie łączności przeprowadzone na pasmach HF, UHF i VHF – wszystkimi dostępnymi typami emisji radiowych.
4. Aktywatorami są wszystkie stacje Harcerskich Klubów Łączności ZHP i indywidualne stacje harcerzy.
5. Aby zyskać dyplom „DMB 2023” należy uzbierać minimum 166 pkt (w tym roku obchodzimy
166 rocznicę urodzin Roberta Baden-Powella) wg poniższego klucza:
a) stacje organizatorów SP3ZBY, SP3ZAT, SP3ZHP, SP3ZCS, SP3ZBU – przynajmniej dwie są obowiązkowe do zaliczenia dyplomu – 30 pkt
b) stacje pozostałych klubów harcerskich – 20 pkt.
c) harcerskie stacje indywidualne – 10 pkt.
5. Do dyplomu są zaliczane łączności z tą samą stacją, na różnych pasmach i różnymi emisjami.
Zaliczane będą również łączności przeprowadzone w zawodach.
6. Zgłoszenia na dyplom należy przesłać na adres: [email protected] w terminie do 28 lutego 2023 roku. Dyplom wydawany będzie bezpłatnie tylko w wersji elektronicznej.
7. Wszystkie oficjalne informacje będą publikowane na stronie www.lacznosc.zhp.pl, na fanpage`u łączność ZHP na FB i stronach organizatorów.
8. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora dyplomu, którego decyzje są ostateczne.

Oprócz akcji dyplomowej, harcerze i harcerki z HKŁ SP2ZCI „Emiter”, zapraszają w dniu 18 lutego br., do uczestnictwa w zawodach poświęconych osobie twórcy układu heliocentrycznego, wielkiemu Polskiemu astronomowi – Mikołajowi Kopernikowi. To szczególny rok, ponieważ obchodzimy 550 rocznicę jego urodzin.  8 lutego br., podjął uchwałę o uczczeniu jego dokonana  i osoby, przyjmując uchwałę:”

Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię. Uchwała Sejmu w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika

Szczegóły zawodów w zakładce:Wydarzenia->Zawody harcerskie -> Sięgaj do Gwiazd.

A 22 lutego, jak co roku spotykamy się na Zawodach Dnia Myśli Braterskiej, organizowanych przez harcerski Klub Łączności SP3ZAC „Wilda”. Szczegóły w zakładce Wydarzenia -> Zawody harcerskie-> Zawody Dnia Myśli Braterskiej.
Będziemy przypominali o nadchodzących wydarzeniach, spotkaniach i działania związane z harcerską łącznością.