Inspektorat łączności GK ZHP

ZHP dla Ukrainy !

UDOSTĘPNIJ
/
345 0

Druhny i Druhowie,

Harcerze jako piersi stanęli by pomagać w przyjęciu uchodźców z Ukrainy. W każdym zakątku naszego kraju, gdzie tylko jest to możliwe, pojawiają się harcerze, by wspierać, pomagać, czasami podać herbatę czy kanapkę a czasami by pocieszyć. Dobre słowo potrafi zdziałać wiele, szczególnie kiedy jest kierowane do osób uciekających przed okropnościami wojny. Dzięki ich wsparciu, sile i charakterze, wiele punktów działa przez 24 h. Dziękujemy Wam Za to !!!

Jeśli szukacie miejsca gdzie znaleźć informacje dotyczące wsparcia i pomocy, kierujcie się na stronę https://zhp.pl/zhpdlaukrainy/. 

Strona poświęcona jest wszystkim zagadnieniom związanym z pomocą Ukrainie. Znajdziecie tu informacje kąt na które można dokonywać wpłat  –  zarówno PLN jaki Euro i USD. Gdzie w danej chwili są potrzebni wolontariusze do wsparcia działań czy też jak ZHP przygotowuje się na przyjęcie Ukraińskich dzieci.  Oprócz tego informacje dotyczące zbiórki pluszaków dla ukraińskich dzieci, paczek na Ukrainę czy też działań Zastępu Granica.

W części poświęconej metodykom, znajdziecie materiały programowe dla każdej z nich. Są tu również materiały o bezpieczeństwie w sieci, jak rozmawiać o wojnie z Zuchami, harcerzami, harcerzami starczymi i wędrownikami czy pytania i odpowiedzi dla drużynowych.

Szczególna uwagę przykładamy dla wsparcia psychologicznego – zarówno dla harcerzy ale i dla kadry instruktorskiej. Nasi psycholodzy są w stanie pomóc, pokierować działaniami czy po prostu Was wysłuchać. Telefon: +48 669 116 116

Więcej informacji o Strefie Pomocy znajdziesz tutaj: STREFA | Pomocy (sharepoint.com)

Czuwaj!