Zmiany w organizacji zbiórek w czerwonej strefie.

Z uwagi na zmiany związane z wprowadzeniem „czerwonej strefy” na terenie Rzeczypospolitej, bardzo proszę Was o zapoznanie się z nowymi warunkami organizacji zbiórek, spotkań, szkoleń, ( itp. ) w Związku Harcerstwa Polskiego. Po szczegóły, zapraszam na stronę https://zhp.pl/wracamy/,

Zwracam Wam szczególną uwagę na ostatni akapit, związany z informacją o specjalnościach.

A po niżej zamieszczamy najważniejsze z publikowanych informacji:

ZBIÓRKI GROMAD I DRUŻYN

Strefa czerwona

Miejsce:

• Obecnie nie jest możliwe zorganizowanie zbiórki na zewnątrz, zgodne z prawem jest organizowanie spotkań do 20 osób w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje spotkanie. Zgodne z prawem będzie zorganizowanie zbiórki zastępu/ gromady/ drużyny w takiej formie. Ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich rekomendujemy jednak organizację zbiórek on-line.
  • Pomieszczenie należy w miarę możliwości wietrzyć raz na godzinę.

Maksymalna liczba osób:

Treść Rozporządzenia Rady Ministrów zezwala na organizowanie spotkań do 20 osób, jeżeli odbywają się one w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje spotkanie. Ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich rekomendujemy jednak organizację zbiórek on-line.

Prowadzący zbiórkę:

Zbiórkę gromady/drużyny prowadzi drużynowy wspólnie z przybocznymi. W przypadku, jeśli drużynowy lub przyboczny są niepełnoletni, zbiórka w danej grupie odbywa się pod nadzorem osoby pełnoletniej, np. rodzica, opiekuna drużynowego lub innego pełnoletniego instruktora ZHP.

Inne zasady bezpieczeństwa:

• W programie zbiórki nie ma zwiedzania obiektów publicznych.

• W przypadku drużyn specjalnościowych należy dodatkowo stosować wytyczne publikowane przez właściwe ministerstwa.

Jeżeli pojawią się kolejne informacje, będziemy je na bieżąco zamieszczali na stronie internetowej i w mediach społecznościowych.