Zawody o Puchar Komendanta Hufca

Otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w zawodach organizowanych przez Komendę Hufca ZHP w Jarosławiu i Klub Łączności SP8ZIV. Tym razem organizator wskazał stacje harcerskie jako punktowane. Zawody odbędą się w dniu 14 lutego 2021 w godzinach 6.00 – 6.59 UTC ( 7,00 – 7,59 LOC TIME ). Szczegóły zawodów po niżej:

ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO

Klub Łączności SP8ZIV przy Komendzie Hufca im. Czesławy „Baśki” Puzon w Jarosławiu o r g a n i z u j e:

Zawody Krótkofalarskie o „ PUCHAR ” KOMENDANTA HUFCA ZHP

R E G U L A M I N

1. Celem organizowanych Zawodów jest złożenie hołdu patronce naszego Hufca Czesławie „BAŚCE”Puzon w 101 rocznicę Jej urodzin, oraz okazji 36 rocznicy nadania Jej imienia Komendzie Hufca ZHP w Jarosławiu.

2. Do wzięcia udziału w Zawodach zaprasza się operatorów radiostacji indywidualnych i klubowych z SP z mocą do 100 Wat – udział stacji zagranicznych mile widziany.

3. Zawody odbędą się w dniu 14 lutego 2021 roku (niedziela) w godz. od 6:00 do 6:59 czasuUTC – od 7:00 do 7:59 czasu lokalnego.

4. Pasmo 3,5 MHz – Emisja SSB – Moc do 100 W.

5. Punktacja:

– za nawiązanie łączności ze stacją organizatora SP8ZIV- 10 pkt.

– za nawiązanie łączności za stacjami klubowymi ZHP- 5 pkt.

– za nawiązanie łączności z krótkofalowcami – członkami klubów harcerskich- 2 pkt.

– za nawiązanie łączności z pozostałymi stacjami klubowymi i indywidualnymi- 1 pkt.

6. Uczestnicy zawodów wymieniają raporty składające się z raportu RS i trzy cyfrowego numeru łączności np. 59001, stacja organizatora podaje skrót JA np. 59001JA, stacje klubowe ZHP po-dają skrót ZHP np. 59001ZHP, członkowie klubów harcerskich podają dodatkowo znak swojej stacji klubowej np. 59001SP8ZIV.

7. Klasyfikacja:

A – radiostacje indywidualne – członkowie klubów harcerskich,

B – pozostałe radiostacje indywidualne,

C – radiostacje klubowe ZHP,

D – pozostałe radiostacje klubowe,

E – najaktywniejsza radiostacja organizatora.

8. Wynik końcowy: to suma zdobytych punktów pomnożona przez ilość łączności.

9. Nagrody:-za zajęcie I-go miejsca w poszczególnych grupach – „PUCHAR” lub okolicznościowy „GRAWERTON”,- za zajęcie od I-go do III-go miejsca w każdej grupie – DYPLOM.

10. Wyniki ogłoszone zostaną w terminie do 3-ch miesięcy od zakończenia zawodów i podane do wiadomości w masowych środkach przekazu PZK a puchary i dyplomy wręczone zostaną na planowanym okolicznościowym spotkaniu lub wysłane bezpośrednio do uczestników zawodów.

11. Uczestnicy Zawodów proszeni są o przesłanie w terminie do dnia 20 lutego 2021 roku czytelnego zestawienia przeprowadzonych łączności, które winno zawierać adres pocztowy, grupę klasyfikacyjną, wykaz stacji z wpisaną punktacją datę i czas łączności raport nadany i odebrany.

12. Zestawienie z wpisaną punktacją należy przesłać na adres pocztowy:Klub Łączności SP8ZIV, 37-500 Jarosław, skr. pocztowa 127 lub pocztą elektroniczną – e-mail: [email protected] przyjęcie zgłoszenia drogą elektroniczną zostanie zawsze potwierdzone przez organizatora zawodów. W przypadku wysyłki drogą elektroniczną, preferowane są pliki cbr. lub txt.

13. Decyzje Komisji są ostateczne.

14. Komisja w składzie:

Przewodniczący– Zbigniew Guzowski SP8AUP kierownik klubu

Członkowie:

– Jagoda Dryś SP8AYL członkini klubu

– Zbigniew Wendych SP8RHO członek klubu

ADRESATÓW NINIEJSZEGO REGULAMINU PROSIMY O JEGO ROZPROPAGOWANIE.