Zawody Dzień Myśli Braterskiej – 22 luty!

W środę będziemy obchodzić Dzień Myśli Braterskiej – 22 luty. Dzień urodzin twórcy światowego skautingu Sir Roberta Baden-Powella oraz jego małżonki Olive Baden-Powell. I jak co roku, zapaszmy do uczestnictwa w zawodach Dnia Myśli Braterskiej organizowanego przez harcerski Klub Łączności SP3ZAC „Wilda”. Szczegóły zawodów po niżej ( lib w zakładce: lacznosc.zhp.pl ->Zawody i dyplomy ->Zawody harcerskie -> Dzień Myśli Braterskiej):

Regulamin zawodów krajowych
                                                          DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ
Zawody są organizowane w związku z przypadającą w dniu 22 lutego każdego roku rocznicą urodzin gen. Baden-Powella twórcy światowego skautingu.
ORGANIZATOR
Harcerski Klub Łączności „WILDA” SP3ZAC
WSPÓŁORGANIZATOR
Komenda Hufca ZHP Poznań-Wilda im. Jana Kasprowicza.
UCZESTNICY
Nadawcy indywidualni, stacje klubowe oraz nasłuchowcy.
TERMIN
22 luty każdego roku od godz. 16:00 do 18:00 UTC .
PASMA
3.5 MHz SSB i CW – zgodnie z obowiązującym band planem.
Niedopuszczalny jest udział w zawodach tego samego operatora pod dwoma różnymi znakami (np. indywidualnie i klubowo ). Dopuszczalny maksymalny limit mocy stacji w zawodach – 100 W.
KLASYFIKACJA
Grupa A harcerskie stacje klubowe SSB i CW
Grupa B harcerskie stacje indywidualne SSB i CW
Grupa C – inne stacje klubowe SSB i CW
Grupa D – stacje indywidualne SSB i CW
Grupa E – stacje indywidualne SSB
Grupa F stacje indywidualne CW
Grupa G nasłuchowcy
                               Uwaga – należy zadeklarować udział tylko w jednej z grup klasyfikacyjnych
PUNKTACJA
QSO z stacją harcerską klubową 5 pkt.
QSO ze stacją indywidualną harcerzem 3 pkt.
QSO na CW – pozostałe stacje 2 pkt.
QSO na SSB – pozostałe stacje 1 pkt.
Nasłuchowców obowiązuje odebranie znaków i raportów obu korespondentów. Zaliczane są
punkty dawane przez obie stacje. Jedna stacja może być wykazana w nasłuchach tylko dwa razy.
Uwaga – Zaliczana jest łączność w przypadku zgodności wpisów w logach obu nadawców.

RAPORTY
RS(T) + numer kolejny łączności ( od 01 ) np. 59 01.
Stacje indywidualne – harcerze podają dodatkowo literę – H, np. 59 01 H.
MNOŻNIK
Mnożnikiem jest ilość zaliczonych stacji klubowych ZHP. Wynik końcowy to suma punktów
za QSO x mnożnik.
DYPLOMY
Za zajęcie miejsca od 1 – 3 w każdej grupie klasyfikacyjnej.
DZIENNIKI
Przyjmowane będą wyłącznie logi w formacie elektronicznym / Cabrillo / .cbr przesłane w terminie 48 godzin na adres : [email protected]
UWAGA W nagłówku pliku Cabrillo w pozycji Kategoria ( CATEGORY ) należy umieścić oznaczenie jednoliterowe grupy klasyfikacyjnej w której startowaliśmy np. :CATEGORY : A
Przypominamy, że w temacie e-mail’a oraz w opisie pliku Cabrillo umieszczamy tylko znak wywoławczy bez nazwy zawodów np. : sp3xyz.cbr .
                                                              Logsp nie obsługuje zawodów.
WYNIKI ZAWODÓW
Zostaną sprawdzone przez organizatorów w ciągu 1 miesiąca od ich zakończenia i opublikowane będą
w prasie krótkofalarskiej oraz na stronach www.sp3zac.pl . www.facebook.pl/SP3ZAC/
Decyzje komisji są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w zawodach!