SFOTA zaprasza!

1.21K 0

SFOTA – „Silesian Fortifications On The Air” –  Obszar Warowny Śląsk w eterze zaprasza do łączności.

Obszar Warowny Śląsk to linia umocnień, schronów bojowych, tradytorów artyleryjskich, magazynów czy koszar. Była to linia wybudowana za czasów II RP, której celem była obrona granic Rzeczypospolitej przed agresją ze strony III Rzeszy. Początek budowy linii to rok 1933. Kolejne w szybkim tempie powstawały od roku 1934. Linia ciągnęła się od Przeczyc na północy po miejscowość Wyry na południu. W sumie był to odcinek o długości ponad 60 km. Obiekty Warownego Obszaru Śląsk, zostały w dużej części wpisane do rejestru zabytków. Część z nich jest odnowiona, odmalowana i godnie się prezentuje. Harcerskie Kluby Łączności Chorągwi Śląskiej ZHP biorą udział w tej akcji i zapraszają do łączności. Szczegóły znajdziecie na stronie https://sfota2016.wixsite.com/2021Niektóre z tych umocnień możecie mijać jadąc po drogach Śląska. Np. punkt oporu Łagiewniki na terenie Chorzowa ( tuż przy granicy z Bytomiem):

A oto mapa umocnień Obszaru Warownego Śląsk:

Zapraszam do łączność ze stacjami pracującymi z tych wyjątkowych miejsc. A dyplom SOTA będzie zwieńczeniem tych łączności. Powodzenia i do usłyszenia na pasmach !