Konferencja – Kierunek Specjalności

Wydział Wsparcia Specjalności Głównej Kwatery ZHP, Harcerska Szkoła Ratownictwa ZHP oraz Akademia Specjalności Chorągwi Stołecznej ZHP  zapraszają na konferencję, poświęconą harcerskim specjalnościom. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy są zainteresowani specjalnościami.

Konferencja – Kierunek Specjalności

Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych tematyką specjalności harcerskich! Tegoroczna edycja obfituje w różnorodność a naszym głównym motywem przewodnim będzie zapoznanie ze specjalnościami, wdrożenie w kwestie pracy metodycznej ze specjalnościami oraz wymiana pasji, doświadczeń i inspiracji w Waszej śródrocznej pracy wychowawczej!
To także świetna okazja na zapoznanie się, integrację międzyśrodowiskową oraz poznanie innych perspektyw na pracę metodyczną z harcerskimi specjalnościami.

⚜️⚜️⚜️⚜️Organizacyjne ⚜️⚜️⚜️ ⚜️
👉 Dla kogo:
– wędrownicy, starszyzna, w tym funkcyjni i instruktorzy harcerscy chętni do działania ze specjalnościami, pracującymi już ze specjalnościami. Zapraszamy uczestników 16+.
👉 Limit miejsc: 70 miejsc.
👉 Gdzie: Zespół Szkół nr 41, ul. Bartnicza 2, Warszawa
👉 Koszt: 80zł
👉 Nr konta: Numer konta będzie podany w najbliższym możliwie czasie.
👉 Tytułem: DSCZ | Kierunek Specjalności | Imię nazwisko hufiec
👉 Zakwaterowanie w budynku szkoły w warunkach biwakowych.
👉 W cenie nocleg i dwa obiady.
👉 Na zakończenie konferencji zostaną wręczone dyplomy/certyfikaty oraz pamiątkowe znaczki.
👉 Rejestracja: https://forms.office.com/e/XDVz598f7N

⚜️⚜️⚜️⚜️Program ⚜️⚜️⚜️ ⚜️
Zakres prezentacyjny:
👉 Specjalności na Całe Życie – od zucha do profesjonalisty, na przykładzie służby pożarniczej opowie pwd. Natalia Spinek
👉 Specjalności jako źródło kompetencji – o tym jak możemy inwestować w uprawnienia wewnętrzne i zewnętrzne opowie hm. Marcin Janiszewski
👉 Specjalności wsparciem dla komendanta hufca i chorągwi – czy faktycznie specjalności są wsparciem czy przeszkodą dla komendy, opowie hm. Maciej Siwiak
👉 Specjalność wodna – jak wychowywać harcersko na wodzie, od żagli do wiosełek – opowie o tym hm. Marian Uherek.
👉 Odznaki Specjalnościowe – czy to idealne narzędzie wspierające i motywujące do rozwijania umiejętności specjalnościowych opowie hm. Wiktor Wróblewski

Zakres warsztatów:
⚜️ Warsztaty dla animatorów muzycznych,
⚜️ Warsztaty dla szefów drużyn i klubów ratowniczych,
⚜️ Warsztaty z układania spadochronu,
⚜️ Pionierka XXI wieku,
⚜️ Na szlaku ze specjalnością turystyczno-krajoznawczą,
⚜️ Warsztaty pożarnicze,
⚜️ Warsztaty rekonstrukcji historycznej,
⚜️ Warsztaty poczt harcerskich,
⚜️ Warsztaty pożarnicze,
⚜️ Panel łączności,
⚜️ Hobby Horses,
⚜️ Ratownictwo w dwóch stopniach zaawansowania – dla pionu Zuchy/Harcerze oraz drugie, o kwalifikacji i rozwoju dla absolwentów kursów PP HSR (1+2).
– – – – – oraz wiele innych! – – – – –
Program zakłada także możliwość zdobycia Popularnej Odznaki Turystycznej i Harcerskiej Odznaki Strzeleckiej.
Grand Finale Konferencji będzie Puchar turnieju Hobby Horses!

Zapraszamy do udziału Harcerskie Kluby Łączności i środowiska łącznościowe ZHP. Podczas konferencji przewidziany jest czas na spotkanie w gronie łącznościowców. To spotkanie będzie również możliwością wymiany doświadczeń, pokazania jak działania specjalnościowe przekładają się na pracę w środowiskach harcerskich. Zważywszy na czekające nas w najbliższych latach Zlot ZHP oraz Światowe Jamboree, specjalności mogą pokazać znów swoją siłę.

Dla przypomnienia – link do zgłoszenia: https://forms.office.com/e/XDVz598f7N
Miejsce konferencji: ulica Bartnicza 2, 03-358 Warszawa, Polska