Betlejemskie Światełko Pokoju ruszyło!

Już po raz 30, Betlejemskie Światełko Pokoju, zawitało do Polski. Jak co roku, przedstawiciele ZHP odebrali Betlejemskie Światełko Pokoju od Słowackich Skautów. W niedzielę 13 grudnia światełko oficjalnie trafiło do rąk harcerzy. Uroczyste przekazania nastąpiło podczas mszy na Jasnej Górze. I jak co roku ruszyliśmy, by przekazać moc płomienia z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, by niosło ciepło, spokój i nadzieję. Co roku światełku towarzyszy hasło. Tym razem jest to „Światło służby”.

„Mam szczerą wolę, służyć … „- dla każdego harcerza, pierwsze słowa przyrzeczenia są czymś najważniejszym, są sednem bycia harcerzem. Szczególnie w tych czasach, gdzie oprócz zagrożenia epidemiologicznego, dotyka Nas samotność, odizolowanie, brak możliwości spotykania się ze znajomymi, rajdów, wycieczek, obozów, zimowisk … Szczególnie jest to ciężki czas dla osób starszych, pozbawionych możliwości spotkania się z rodziną czy codziennych wyjść na spacer. Nasza służba to pomoc, nie tylko najstarszym ale każdemu, kto potrzebuje pomocy, wsparcia. Czasami zwykły uśmiech może zdziałać wiele. Pomagamy, jak możemy i jak umiemy. Ważne że pomagamy. Bo to jest Nasza służba.

Wykaz Harcerskich Klubów Łączności ZHP:

SP0ZHP,

Okręg 1 – SP1ZHP, SP1ZHB, SP1ZZW,

Okręg 2 – SP2ZHP, SP2ZFT, SP2ZDZ, SP2ZCI, SP2ZCH,

Okręg 3 – SP3ZHP, SP3ZAC, SP3ZCS, SP3ZBY, SP3ZAT,

Okręg 4 – SP4ZHP, SP4ZHX, SP4ZHT,

Okręg 5 – SP5ZHP, SP5ZIP, SP5ZHH, SP5ZHJ, SP5ZBA,

Okręg 6 – SP6ZHP,

Okręg 7 – SP7ZHP, SP7ZCN, SP7ZDS, SP7ZPT,

Okręg 8 – SP8ZTG, SP8ZHY, SP8ZOC,

Okręg 9 – HF9ZHP, SP9ZHP, SP9ZEW, SP9ZAK, SP9ZDG, SP9ZHC, SP9ZKN, SP9ZHR, SP9ZHK, SP9ZCJ, SP9ZPS, SP9ZHS, SP9ZBR, SP9ZCF.

Aktualizacja: 21/12/2020; 18:04