Akcja Dyplomowa „Dzień Myśli Braterskiej”

Szanowni OM’s,

W dniach 21- 23 luty 2020, Harcerskie Kluby Łączności S{3ZHP z Wolsztyna, SP3ZHT z Nekli oraz SP3ZCS – 32 Poznańskiej Specjalnościowej Drużyny Harcerskiej „Czarne Stopy”, organizują Dyplom poświęcony 163 rocznicy urodzin twórcy światowego skautingu – gen. Roberta Baden-Powella.  Regulamin po niżej:

Regulamin dyplomu „Dzień Myśli Braterskiej 2020”

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (1857) i jego żony Olave Baden-Powell (1889). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 w Stanach Zjednoczonych. Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Harcerze łącznościowcy z Chorągwi Wielkopolskiej postanowili w tym roku przybliżyć braci krótkofalarskiej to skautowe święto wydając z tej okazji dyplom.

1. Organizatorami są Harcerskie Kluby Łączności SP3ZHP z Wolsztyna, SP3ZAT z Nekli oraz 32 Poznańska Specjalnościowa Drużyna Harcerska „Czarne Stopy” SP3ZCS
  2. Patronat nad akcją objął Komendant Chorągwi Wielkopolskiej Związku Harcerstwa Polskiego hm. Tomasz Kujaczyński.
  3. Współzawodnictwo dyplomowe będzie trwało 21-23 lutego 2020roku. Do dyplomu zalicza się wszystkie łączności przeprowadzone na pasmach HF, UHF i VHF – wszystkimi dostępnymi typami emisji radiowych.
  4. Aktywatorami są wszystkie stacje Harcerskich Klubów Łączności ZHP i indywidualne stacje harcerzy.
  5. Aby zyskać dyplom „DMB 2020” należy uzbierać minimum 163 pkt (w tym roku obchodzimy 163 rocznicę urodzin Roberta Baden-Powella) wg poniższego klucza:
  6. stacje okolicznościowe organizatorów SN2020DMB, 3Z2020DMB, HF2020DMB – przynajmniej dwie są obowiązkowe do zaliczenia dyplomu – 40 pkt
  7. stacje klubów harcerskich – 25 pkt.
  8. harcerskie stacje indywidualne – 10 pkt.

Do dyplomu są zaliczane łączności z tą samą stacją, na różnych pasmach i różnymi emisjami.

1. Zgłoszenia na dyplom należy przesłać na adres: s[email protected] w terminie do 29 lutego 2020 roku. Dyplom wydawany będzie bezpłatnie tylko w wersji elektronicznej.
  2. Wszystkie oficjalne informacje będą publikowane na stronie www.lacznosc.zhp.pl, na fanpage`u łączność ZHP na FB i stronach organizatorów.
  3. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora dyplomu, którego decyzje są ostateczne.