5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To ważny dziań, szczególnie kiedy za wschodnią granicą Rzeczypospolitej toczy się wojna.Harcerki, harcerze i instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego, pokazali już w pierwszych dniach działań wojennych że punkt z Prawa Harcerskiego:” Harcerz w każdym widzi bliźniego a za brata uważa każdego innego harcerza”, to Nasze działania na rzecz uchodźców, niosąc pomoc tym wszystkim, którzy jej potrzebują.

Dlatego szczególnie dziś, Wam wszystkim drodzy i szanowni Druhny i Druhowie, najserdeczniejsze podziękowania za Waszą służbę w wychowaniu młodych ludzi, za pomoc niesioną tym, którzy jej potrzebują i na co dzień i od święta. To podziękowania za to że jesteście i zawsze można na Was liczyć.

Dziękujemy i składamy Wam wyrazy szacunku i uznania.

Czuwajcie – bo czuwanie to część Naszej harcerskiej służby!

Fot. Konrad Kmieć